مطلبی درباره مهاجرین افغانستان

دوستان را به خواندن این مطلب از جناب محسن عباس‌پور دعوت می‌کنم

http://7rah.blogfa.com/post-20.aspx

آنچه در مورد این نوشته مهم است، این است که نویسنده‌اش یکی از همزبانان ایرانی ماست.

/ 27 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاره عباسی

جعفري در ادامه اظهار کرد: متاسفانه در چند سال گذشته جرايم بسياري از سوي مهاجران افغان صورت گرفته است و علي رغم ممنوعيت اشتغال باز هم شاهديم برخي کارفرمايان اقدام به استخدام اين افراد کرده و عمدتا با اين رفتار خود قانون ستيزي مي کنند. وي اضافه کرد: برخي از جرايم مربوط به اتباع افغان که در نوع خود موجب جريحه دار شدن احساسات عمومي جامعه مي شود، قابل اغماض نيست و اعمال مجرمانه آنها در اصل امنيت کشور را با مشکل مواجه مي کند که بايد دراين خصوص تصميم جدي اتخاذ شده و اجازه داده نشود اين افراد بي هويت پس از ارتکاب جرم بلافاصله از همان مسيري که وارد کشور شده اند، متواري شوند.

م.م

خانم عباسی خب مگر ما ایرانی ها جرم نمی کنیم ؟ هم در ایران و هم در اروپا ما ایرانی ها هم کم مجرم نیستیم اما همه را که با یک چوب نمی رانند .

محمدقائدی

سلام رفیق ...هر روز، با من گریه کردی روز میلادم من آمدم اما تو دادی زلف ... بر بادم... به روزم و منتظر[گل]

عباس نجفی

وقت عزیز رفت بیا تا قضا کنیم عمری که"" بی حضور صراحی و جام رفت""...

حسین خرسند

سلام به اطلاع می رساند من یک ایرانی ساکن شهر کاسل آلمان هستم.در اینجا بیشترین دوستان صمیمی من عزیزانم از کشور افغانستان هستند و من با برخی از آنها مثل برادر هستم و بیشترین ساعات را با هم می گذرانیم. همگی مو’من هستند و من در مسجد با آنها آشنا شدم و رفت و آمد خانوادگی هم داریم . من از برخی رفتارهای دولت ایران با این عزیزان در ایران متا’سفم و آن را مغایر تعالیم دین مبین اسلام می دانم. در همین رابطه مطلبی تحت عنوان: فرمانداری شیراز جابجایی اتباع بیگانه غیرمجاز به عنوان مسافر را ممنوع اعلام کرد. را در خردادماه87 در وبلاگم آورده ام که به مرا[عه به آرشیو وبلاگم می توانید مشاهده کنید. از آشنایی با وبلاگ شما خرسندم.

مهدی زارعی

سلام و وقت به خیر ! پنجره ی بی اسم باز و بسته شد: 1.پاسخگویی بی اسم. 2.غزل بی اسم. سرزدنتون باعث خوشحالی و افتخاره. در پناه خدا...

نوری

دوستان خوب ایرانی خدمت تان عرض کنم که جو حاکم در ایران اعم از افکار عامه و اعم از دولت در مورد افغانها بگونه ای است کمتر افغانی جرئت حتی راه رفتن در جاده را دارد تا چه رسد دست زدن به جرایم. بسیاری جرایم بخصوص جرایم اخلاقی توسط خود ایرانی ها صورت می گیرد ولی خودشانرا افغان معرفی می کنند حد اقل به سه دلیل: - برای رد گم کردن و منحرف ساختن توجه ها به طرف افغان ها که متاسفانه در اذهان ذاتا مجرم معرفی شده اند. - ایجاد ترس و رعب بیشتر با وانمود ساختن هویت افغانی هنگام عمل جرمی. که گویا افغانی ها بی رحم و قصی القلب هستند. - کارگران و افراد متعلق به طبقه بایین جامعه که افغانها را باعث بیکاری و سطح بایین درآمد خود می دانند مخصوصا با انجام دادن این اعمال جرمی تحت عنوان نام افغانی می خواهند افکار عامه را بیشتر علیه افغانها بیشتر جریحه دار کنند.

مهدی

سلام در هر قومی خوب و بد وجود دارد چه در افغانستانیها ی عزیز و چه در ایرانیها اما چطور میشود یک جمعیت که در اقلیتند (افغانستانی های عزیز) همیشه خطاها را باید به انها وصله زد در صورتی که در ایران 70/80میلیون جمعیت است ولی یکی از جرایمی که ایرانیها بر سر افغانستانی های عزیز انجام میدهند به چشم نمی اید .از شما ایرانیها خواهشمندم که واقع بینانه به این مساله نگاه کرده و برای یک بار هم که شده به قول خودتان کلاهتان را قاضی کنید.

مهدی

خودم به شخصه که متولد ایران هستم تحقیرها / کتکها / وتوهینها را به چشمان خودم دیده ام و چه اشکهایی که باعث و بانی ان تنها وتنها شما ایرانی ها بودید .شما همیشه کشورهای غربی را ناقض حقوق بشر میدانید.