گل سرخ غربت

یک آواره شد در جهان بیشتر

و دستی به سوی دهان بیشتر

بپر ای پرستوی بی‌آشیان‌

به این وسعت بیکران بیشتر

که شاید خدا با تو ما را دهد

از این پس کمی آسمان بیشتر

بسازند خورشید و باران مگر

برای تو رنگین‌کمان بیشتر

q

بخند ای گل سرخ غربت‌! بخند

به بیرنگی این جهان بیشتر

که شاید به پژواک آن سوی ما

بخندد زمین و زمان بیشتر

 

(برای فرزندم‌، ساره‌، در روز تولدش سروده شد. ۲۱ آذر ۱۳۷۸)

/ 8 نظر / 25 بازدید
شهاب

سلام... ببخشید ! اما شما همون شاعر معروفید؟ یه زمانی دوستام از شما برای زیاد میگفتن...

naghib

سلام استاد جان تبريک!

پرويز کاوه

سلام جناب کاظمی. من اين «گل سرخ غربت» را زياد پسنديدم. شعر زيبايی است و انگيزه يی زيبا دارد.

kabul

میخواستم از شما سوال کنم که(مهدوی عزيز) را که ادَُُُِِِِِِِای روشن فکری دارد را میشناسید؟؟این پیام را لطفاپاک نکنید تا دیگران هم او را بشناسند: راستي يادم رفت سوال كنم"ايا بدهي خود را به زاييرين كه به بهانه كربلا بردن انها را لوج نمودي را دادي يا نه؟؟ فكر ميكنم كه حدود هشتاد يا نود ميليون تومان بود جای خيلی خوشحالی برای من است که بلاخره جناب عالی را در ميان وبلاک های خيراتی پرشين بلاک ميبينم. راستی ما ديگر ندانيستيم جناب عالی با تجارتی که در آفتاب شروع کرده بوديد بلاخره سر از کدام کشور غربی درآورديد.در صمن بايد در اين ميان از يک ناجوانمردی بزرگت جناب شما نيز ياد آور ميشوم که آقای پيام سيستانی را حيلی ناجوانمردانه رها کرديد و تنهای تنها خرمن حاصلات آفتاب را به صورت بسيار شخصی برداشتيد و همکار مهاجر و اميدوار تان آقای پيام را تنها راه کرديد. حتما ميدانی که ايشان با خانواده شان هر ساعتی و هر لحظهء نفرين خدمت شما ميفرستنيد چون تازه متوجه شده اند که دوست همکار شان آقای مهدوی چه وعده خلافی بود و چه تنها خوری از آب در امد. خوب هر جا که هستی خوشحال باشی به گمانم به آخرين آرزوی روشنفکرانه ات رسيدی.

وحيد انصاري

سلام به استاد شعر وسخن آقای کاظمی: دو نفر دشنام سالار و تخريبکارانيکه در سايت های انترنت اهل قلم را به نام های مستعار توهين ميکردند، توسط خليفه نانبای افشا گرديدند. يکی سميع حامد و ديگرش ضيا افضلی مشهور به آتش است. موضوع را در سايت غزل امروز بخوانيد. اگر سانسور نشده باشد. موفق باشيد. وحيد انصاری

امینی

بسمه تعالی با سلام محضر مبارک شاعر توانا و زبان گویایی مردم حقیقتا مظلوم کشور افغانستان بعد از شعر پیاده آمده بودم این شعر را که به مناسبت تولد فرزند دلبند تان سروده ای پسندیدم ممنون باقی و برقرار و پر نشاط باشید.