عزم کابل

عزم سفر کابل داریم با جناب ابوطالب مظفری برای شرکت در محفلی و نیز حضور در دفتر «در دری» در کابل که البته به احتمال زیاد، حضور جناب مظفری دوام‌دارتر خواهد بود. امیدوارم که دوستان مقیم کابل را در آنجا ببینیم.

در این چند روز شاید در به‌روز کردن این وبلاگ وقفه‌ای رخ دهد و شاید هم ندهد. این بستگی تمام به وضعیت انترنت در آنجا دارد. اگر عمری بود بعد از سفر به امید خدا بحث افتخارات ملی را ادامه خواهم داد. نوشته‌ها و خبرهای دیگری هم دارم که در این مجال اندک و با گرفتاریهای قبل از سفر موفق به درج‌شان نشدم. باز می‌ماند برای آینده.

/ 83 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کریمه ملزم

عرض ادب و درود بیشمار به استادسخن محترم کاظم کاظمی. آنچه از ایده ونظر شما طراوش میکند قابل استفاده است از دست نوشته ها و سروده های تان همیشه استفاده میبرم سروده ی ذارم که شمارا به انتظار نشسته است سبزینه ها نثار تان باد استاد عزیز.

علیرضا کاشانی

جناب کاظمی هنوز آوای صمیمی تان در بهار 68 در تالار وحدت دانشگاه کرمان که می خواندید : وکسی گفت ، چنین گفت : سفر سنگین است باد با قافله دیری است که سر سنگین است در گوشم طنین انداز است ، آن روز که صدای نفس های کسی هم شنیده نمی شد و شما بودید و دنیایی شور و حال . شعرهایتان به دلم می نشیند و هر گاه مجال پیش آید می خوانمشان . سرافراز و پایدار باشید ، شما و افغانستان عزیز

اتفاقاما

عزم دیدار تو دارد جان برلب آمده گوبرآید یا بماند, چیست فرمان شما؟ ......... رفتن به راه زلف تو از گم شدن گذشت ای کاش این سفر به درازا نمی کشید!

احمدبابایی

آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ آیا شنیده اید ٬شبی ماه٬ گم شود ؟ به "روضه" مشرف شوید!!

شفیق نامدار

فراخوان خانه داستان بلخ خانه داستان بلخ به پشتیبانی مالی نشریه زرنگار چاپ (تورنتو- کانادا) سومین دور مسابقه داستان نویسی را برگزار می کند.درین مسابقه که ویژه داستان نویسان پارسی زبان افغانستان می باشد ، نویسنده گانی میتوانند اشتراک کنند که زیر چهل سال عمرداشته ، باشنده ی افغانستان بوده و یک یا دو داستان کوتاه خود را به ادرس خانه داستان بلخ بفرستند. برای برنده گان جایزه های اول –دوم و سوم برعلاوه تندیسه خانه داستان بلخ ، به ترتیب مبلغ بیست ، ده ، و پنج هزار افغانی پول نقد جایزه اهدا می گردد . مراسم اهدای جوایز سالانه همزمان است با بزرگداشت جشن باستانی مهرگان (ماه میزان) و تجلیل نگاره های جشن هنر بلخ . آخرین مهلت برای پذیرش داستان ها در مسابقه ی امسال پانزدهم ماه اسد 1389 خ تعیین گردیده و از سوی داوران این چار ویژه گی درنظر گرفته می شود : 1- زبان داستان ویژه گی های نثر و سخن داستانی افغانستان را داشته باشد. 2- درونمایه در داستان. 3- ساختار و پرداخت داستان. 4- اصول فنی داستان نویسی. نشانی برقی: Taqi_wahedi@yahoo.com Shafiq_mzr@yahoo.com 0093-0798247957 0700539366 0502040250 مزارشریف:

صدیقه حسینی

با مثنوی که حاصل شاعرنشینی من در شب های توست.... دور از چشم چارپاره ها به روزم و منتظر یک نقد نفس گیر... . . . فقط همین!

دير چشوك

درود بر استاد كاظمي عزيز تا رنگاري گيرا داريد منتظر آمدنتان مي مانم سبز باشيد تا ابد

طراوتی

سلام استاد با غزلی عاشورایی به روزم خوشحال میشم اگه سری بزنید

یونس قهرمانی

سلام به شما استادگرامی ! اگرچه شما کابل تشریف میاورید اما با بیچارگان که خاک کوی درگاه تان میشه وبه گردپای تان خواهیم رسید تا به قدوم بوسی شما نایل آییم؟