محمدکاظم کاظمی


+ رسالت تاریخی

سلام بر همه عزیزان. مدتی است که به خاطر تراکم کارهای ویراستاری و صفحه‌آرایی، دستم از نوشتن بازمانده است. این روزها واپسین ایام ویرایش «افغانستان در مسیر تاریخ» است، کاری که ماههاست بر سر دست دارم. اکنون فهرست اعلام کتاب را تنظیم می‌کنم و دوستانی که از این کارها کرده‌اند، می‌دانند که چقدر کار پرزحمتی است، آن هم برای چنین کتابی که در آن نام حدود سه هزار نفر آمده است و باید در فهرست مشخص شود که هر نام در کدام صفحات است، آن هم برای یک کتاب دوهزار صفحه‌ای پر از نام و نشان آدمها.

     تازه این بخشی از کار است. در کنار آن باید نامهای مشابه را تفکیک کنی تا روشن شود که از میان دهها «محمداکبر» که در متن آمده است، کدام یک محمداکبر ارغندی‌وال است، کدام یک محمد اکبر چنداولی یا محمداکبر خادم یا محمداکبر لعل‌پوری یا محمداکبر منگلی یا حاجی محمداکبر یا سردار محمداکبر یا قاضی محمد اکبر یا مولوی محمد اکبر یا میرزا محمداکبر و یا بالاخره وزیر اکبر خان معروف. همین گونه قیاس بگیرید برای باقی اسامی، آن هم در کتابی دو هزار صفحه‌ای.

     بله، این شرح ماجرا برای این بود که عذر تقصیری باشد از بابت به روز نساختن وبلاگ و حتی کوتاهی در پاسخ‌دهی به پیامهای دوستان. ان شاءالله بعد از انجام این «رسالت تاریخی» (به قول مستشار قهوه تلخ) دوباره به رسالتهای ادبی خواهیم پرداخت اگر عمری بود.

نویسنده : محمدکاظم کاظمی ; ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸٩
کلمات کلیدی: محمدکاظم کاظمی
comment مهربانی‌ها () لینک